Hradební věž

Věž č.p. 20 je součástí hradeb, které tvoří opevnění vesnice se čtyřmi dalšími věžemi a starobylou tvrzí v jejím středu. Naše hradební bašta pochází z konce 16. století a byla kompletně zrekonstruována v roce 1994. Do věže byl také osazen na původní místo rožmberský erb s růží a zkříženými meči. Jedná se o dvoupatrovou kamennou stavbu kuželovitého tvaru se zdmi silnějšími více než 1 metr. Střecha je pokryta štípaným šindelem.

Přístup do 1. patra je zajištěn venkovním schodištěm, do druhého patra úzkým ochozem. V přízemí se nachází rustikální kuchyně se základním vybavením (plynový sporák, lednice, mikrovlnná trouba, nádobí…) a sociální zařízení se sprchovým koutem. V 1. patře je stylová ložnice se 3 lůžky, 2. patro je zařízeno dvoulůžkovou postelí s nebesy a 1 samostatným lůžkem. Kapacita ubytování je 6 osob. K dispozici jsou 2 televizory, satelit, rádio a připojení k internetu. Před objektem je možné užívat posezení v pergole s venkovním krbem. Objekt je vytápěn elektrickými přímotopy. Voda je dodávána novým veřejným řádem z hlubinného vrtu podzemních zásob Novohradska.

Na Hradbách

Jedná se o zrekonstruované prostory jižní části statku sestávající z ložnice, obývacího pokoje s jídelním koutem, koupelny se sprchovým koutem, WC a kuchyní. Ložnice je stylově zařízená, jsou zde umístěna 4 lůžka, obývací pokoj je vybaven sedací soupravou se stolkem a doplněn jídelním koutem. Vytápění je zajištěno krbem s rozvodem tepla do jednotlivých místností, teplá voda je dodávána bojlerem. K dispozici je televize, satelit, rádio, připojení k internetu, lednice, plynový sporák a mikrovlnná trouba. Je zajištěno také povlečení lůžek, utěrky a ručníky. V zahrádce před objektem je pergola s posezením a možností grilování.

Možnosti stravování:

  • vlastní příprava jídel v plně vybavené kuchyni
  • v restauracích v Žumberku a Žáře